Prosinec 2006

Novinky

24. prosince 2006 v 23:21 2007




Angelina a Brad strávili Vánoce s uprchlíky

Několik týdnů média spekulovala o tajné svatbě Angeliny Jolie a Brada Pitta, která se měla uskutečnit
právě o Vánocích. Nic takového se ale nestalo, hvězdný herecký pár prý veselku neplánuje a Štědrý den strávil v kostarické metropoli ve společnosti kolumbijských uprchlíků.
Angelina s Bradem nejprve rozdělovali vánoční dárky běžencům, potom se sešli se zástupci kostarické vlády. V San José také navštívili několik obchodů a pekáren.
"Konflikt v Kolumbii je největší humanitární tragédie na americkém kontinentu, avšak navzdory tomu mu mezinárodní společenství věnuje jen velmi malou pozornost," postěžovala si herečka a velvyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.
"Svět na vás ale zcela nezapomněl," upozornila však kolumbijské uprchlíky v zahraničí i miliony těch, kteří se stali uprchlíky ve vlastní zemi. Vyzvala současně svět, aby uprchlíky lépe přijímal.
V kostarických městech nalezlo azyl 11 500 uprchlíků, z nichž asi 10 500 přišlo z Kolumbie. Ozbrojený konflikt v Kolumbii, který trvá fakticky už čtyři desítky let, vyhnal z domovů na tři miliony lidí a dalšího půl milionu uteklo do jiných zemí regionu, především Ekvádoru a Kostariky.
V posledních pěti letech Angelina Jolie navštívila nejméně 25 zemí na pěti kontinentech, čímž se zařadila mezi hollywoodské celebrity, které se nejvíce angažují v obraně lidských práv a těch nejchudších lidí.